تبلیغات
سیـرافـــــی ها - بیوگرافی شهید ابراهیم یگانه
شهید
ابراهیم یگانه


نام پدر:اسماعیل                                                                                  نام مادر:فاطمه شه دوست
تاریخ تولد:1338                                                                                 محل تولد:سیراف
وضعیت تاهل:مجرد                                                                             تحصیلات:سوم راهنمایی
وضعیت اشتغال:پاسدار                                                                        عضویت:پاسدار
تاریخ شهادت:1360/7/5                                                                  محل شهادت:ابادان
عملیات:ثامن الائمه                                                                              محل دفن:بوشهر


زندگی نامه شهید
ابراهیم یگانه فرزند اسماعیل درسال 1338 در روستای سیراف متولد شد. دوره ابتدایی را در زادگاه خود گذراند و تا کلاس سوم راهنمایی در کنگان ادامه تحصیل داد سپس به شغل نقاشی ساختمان روی اورد و چندی به این کار اشتغال ورزید.مدتی بعد چند تن از دوستان خود برای کار یابی به جزیره خارک رفت و چندین سال در ان جا مشغول به کار شد.درسال1335 به بوشهر رفت در شهرپس از اشنایی با معلمین و افرادی که فعالیت مبارزاتی داشتند به عضویت گروه فداییان اسلام در امد و وارد عرصه مبارزات سیاسی علیه رژیم ستمشاهی شد.
ابراهیم در روز های اوج گیری مبارزات انقلابی در راهپیمایی ضد رژیم حضور فعال و موثری داشت و تصاویر و اعلامیه های حضرت امام(ره) را دور از چشم ماموران رژیم ،به روستاها و مناطق دور دست منتقل میکرد. دراخرین بار،فرمانده ی گروهان نظامی رژیم از فعالیت انقلابی وی مطلع و اورا به پاسگاه احضار کرد و از او تعهد گرفت که فعالیت سیاسی خودرا قطع کردهو از روحانیت حمایت نکند.
درسال 1358به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درامد و دوره ی اموزش نظانی را در پادگان سعد اباد تهران سپری نمود.محل خدمت وی ابتدا در سپاه پاسداران بوشهر و سپس در چاه مبارک تعیین شد.اما او خود اعلام کرد که((من اموزش نظامی سختی دیده ام ،بنابراین باید سخت از انقلاب حفاظت کنم)).ازاین رو با اصرار خود او   را به بوشهر منتقل کردند تا در سرکوبی گروه های ضد اتقلاب شرکت کند.
باشروع جنگ تحمیلی ،او از نخستین نیروهایی بود که از سپاه پاسداران استان بوشهر به جبهه اعزام شدند در عملیات شکست حصر ابادان به عنوان ار پی جی زن شرکت و نقش موثری در انهدام تانک های دشمن بعثی داشت. سرانجام پس از چندین روز مقاومت در برابر اتش سنگین دشمن،باخیانت بنی صدر در ایستگاه هفت ابادان محاصره و در تاریخ 1359/8/3به شهادت رسید .پیکر پاک این شهید یازده ماه در در منطقه تحت محاصره دشمن به روی خاک ماند تا این که در تاریخ 1360/7/5طی عملیات پیروزمند انه ثامن الائمه حصر ابادان شکسته و دشمن به عقب رانده شد و پیکر مطهر ایشان به بوشهر بازگشت و دران شهر به خاک سپرده شد.شهید یگانه اولین شهید شهرستان کنگان است.                        طبقه بندی: شهیدان سیراف،
برچسب ها: بیوگرافی شهید ابرهیم یگانه، بیوگرافی شهید ابرهیم یگانه از سیراف، شهید ابرهیم یگانه از سیراف، ابرهیم یگانه، شهید ابرهیم یگانه،

تاریخ : سه شنبه 22 فروردین 1396 | 02:33 ق.ظ | نویسنده : علی اکبر بادپا | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.