تبلیغات
سیـرافـــــی ها - بیوگرافی شهید علی طاهری پور
شهید
علی طاهری پور

نام پدر :محمد                                                                                    نام مادر: زلیخا تقی زاده
تاریخ تولد : 1340                                                                             محل تولد : بندر سیراف
وضعیت تاهل : متاهل                                                                          تحصیلات : پنجم ابتدایی
وضعیت اشتغال : بنا                                                                            عضویت : بسیجی
تاریخ شهارت : 25/12/1363                                                       محل شهادت : جزیره مجنون
عملیلت : بدر                                                                                       محل دفن : بندر طاهری       

 

زندگی نامه شهید     
علی طاهری پور فرزند محمد به سال 1340 در بندر طاهری پا به عرصه هسی گذاشت .وی تحصیلات خود را تا کلاس پنجم ابتدایی در دبستان نصوری (سیزده آبادن) زادگاهش ادامه  داد سپس ترک تحصیل نمود و به کارگری روی آورد و خود استاد بنایی شد.
وی فردی خوش اخلاق و مهربان بود  و همیشه به مردم کمک میکرد. از دوران کودکی نسبت به انجام واجبات دینی پایبند بود .در زمان اوج گیری مبارزات مردمی علیه رژیم ستمشاهی، نقش برجسته ای در پخش تصاویر و اعلامیه های حضرت امام خمینی (ره) در زادگاه خود داشت. او اعضای فعال پایگاه بسیج محل خود بود و بطور پیوسته در پایگاه حضور میافت و با همراه دیگر اغضای پایگاه در برقراری نظم و امنیت در محل همکاری می کرد.
علی دوره سربازی خود را در تهران و بوشهر سپری نمود .دوره آموزش نظامی را در پادگان آموزش هوایی مهر آباد جنوبی گذراند و پس از 15 ماه خدمت در قصر فیروزه تهران ،به پایگاه ششم شکاری بوشهر منتقل گردید و تا پایان دوره خدمت سربازی ، با عنوان دژبان در آن پایگاه مشغول به خدمت بود.
وی در دیماه 1362 عقد نکاح نمود و در تاریخ 1/1/1363 مراسم ازداج خود را بر پا ساخت که حاصل آن فرزند پسری است که پس از شهادت پدر متولد شد و به یاد بود از پدر شهیدش ، نام (علی) را برو گذاشتن.
وی ابتدا کارگر ساده ساختمانی بود و با هوش و استعداد خود استاد بنایی و چندین سال در روستاهای منطقه به کار بنایی مشغول گردید .سر انجام شوق شهادت و شور نبرد ،او را از کار جدا نمود و بسوی جبعه های حق کشاند.کار بنایی را رها ساختو بهمراه کارگرانش با ثبت نام در پایگاه بسیج، داوطلب اعزام به جبهه شدند.آنها را ابتدا به آبادان و سپس به مارد اعزام نمودند.در مارد ابتدا حدود ده روز مشغول آموزش قایق رانی شدند سپس آنها را به هورالهویضه در جزیره مجنون منتقل کردند.
شهید طاهری پور در هورالهویضه با عنوان قایق ران،مسول رساندن مهمات به خط مقدم بود.سرانجام پس از بیست روز جهاد در راه اسلام و امداد رسانی به جبهه حق،در تاریخ 25/12/1363 در عملیات بدر در حالی که با قایق مشغول رساندن مهمات و تدارکات به رزمندگان اسلام بود،در هورالهویضه مورد اصابت راکت هواپیمای دشمن قرار گرفت و با انفجار مهمات درون قایق،پیکر پاکش پر پر شد و پروانه وار با جانی سوخته در آتش عشق به رهبر،به کوی دوست شتافت.                   

مصاحبه ای با خانواده شهید علی طاهری پور

[
]

با تشکر از دوست بسیجی حسین افکار که این مقاله و ویدیو رو در اختیار ما قرار دادند.
این مطلب بر گرفته از کتاب گل های باغ زهرا (س).
طبقه بندی: شهیدان سیراف،
برچسب ها: بیوگرافی شهید علی طاهری پور، شهید علی طاهری پور، شهید علی طاهری پور از سیراف، مصاحبه ای با خانواده شهید علی طاهری پور، علی طاهری پور،

تاریخ : پنجشنبه 17 فروردین 1396 | 11:05 ب.ظ | نویسنده : علی اکبر بادپا | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.